czwartek, 24 czerwca 2010

nowości ogrodowe

Na początek... coś apetycznego. Pomimo dżdżystej pogody owoce porzeczki dojrzewają, jak widać apetycznie :)
podobnie agrest, jeszcze mu troszkę brakuje, ale już tuż, tuż...
a to nowo nabyty egzemplarz borówki wysokiej, odmiana PATRIOT, wczesna i podobno bardzo smaczna.... niestety przy sadzeniu odłamała mi się najbardziej owocująca gałązka...
i kolejny nowy nabytek: niezwykle ciekawa odmiana clematisa o nazwie WYEVALE, rosnąca w formie krzewu, wg zapewnień sprzedawcy w lipcu ma się popisać dużą ilością przeuroczych niebieskich kwiatków, przypominających kwiaty hiacynta. i ponoć podobnie oszałamiająco pachną!

a teraz róze: na początek mała wariacja w sepii ;)
i właśnie rozkwitła gwiazda mojego ogródka - lovely fairy
jej czerwona koleżanka charming cover

i znów nowość w moim ogrodzie - rosa glauca, czyli róża czerwonawa, przeurocza dzika różyczka, niestety w tym roku już przekwitła, pozostaje mi cieszyć się jej pięknymi purpurowymi liśćmi i owocami, które wkrótce zaczną dojrzewać!

oraz moje największe różane życzenie z ostatnich miesięcy - rosa nitida czyli róża błyszcząca :) kolejna dzikuska w mojej różanej kolekcji :)
oraz kolejne ogrodowe spełnione marzenie: juniperus c. HORSTMANN, bardzo atrakcyjna odmiana jałowca pospolitego. na razie jest malutki, ale jak urośnie... dołączy do mojej czarodziejskiej kolekcji dziwnych kształtów... ;)

i brzozowy listek na dobranoc.... :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz